Usamos cookies para mejorar tu experiencia de juego y para analizar nuestro tráfico. También compartimos información de tu uso de nuestro sitio con nuestros asociados de los medios sociales, publicidad y analítica.
Detalles OK
Usamos cookies para mejorar tu experiencia de juego y para analizar nuestro tráfico. También compartimos información de tu uso de nuestro sitio con nuestros asociados de los medios sociales, publicidad y analítica.
Detalles OK
Sobre MyRacingCareerBlogTérminos de ServicioPolítica de Privacidad

Kenny Goes Indy!

Efter en tuff men lärorik säsong kommer Kenny Wirdheim åter att sätta sig i en Formelbil, Denna gången blir det en Indy Juniors för nästa säsong.Det blev till sist en 9:e plats för Kenny i Porsche cuppen där han klev in rankad som 10:a, Reflektioner efter denna säsong är att det är en kul serie med hård strategi på däcken men alldeles för korta race vilket gör kvalen väldigt avgörande och Kenny saknar fortfarande en del i sin attribut arsenal för att kunna vara top 5 i denna serie men eventuellt om 1-2 säsonger kan det bli en Comeback till denna serie speciellt då Kenny tillhör Porsche som junior förare och kan vara tilltänkt som F1 förare för dem runt säsong 36-38 enligt rykten.

Försäsongstester har börjat och Kenny trivs med bilen men säger att först räkna med honom från R3 när han lärt sig mer om bilens potential, "Top 7:a skall jag vara, eventuellt kan jag skrälla ännu mer om bilen och jag lirar 100%" avslutar Kenny.

Ny personlig sponsor i form av Hookee Racing Pics har tillkommit
https://www.facebook.com/Hookeesfoto/

2019-01-12 04:03:16 por HåkanFerm
Me gusta: 2 | Puntuación: 3.83

Mejores Comunicados de Prensa

English This week in La Familia Pegaso: Wk 2
Español Pegaso vuela hacia el Gran Premio de España
English Who is the most Improved F1 team?
中文 国家杯S60第三周战报
中文 国区冠军杯第三站战报
English Only 4 years (RL)